Дерек Кар пропуска за 4 ТД, Светците имат слаби надежди за плейофи, след като победиха Фалкънс
AP News | 2024-01-07 | 23:49:21

НЮ ОРЛИАНС (AP) — Дерек Кар пропуска за четири тъчдауна, за да издигне Ню Орлиънс Сейнтс над Атланта Фалкънс 48-17 в неделя, но и двата отбори пропуснаха шанса да спечелят дивизията, когато Тампа Бей победи Каролина.

Или Ню Орлиънс (9-8), или Атланта (7-10) щяха да спечелят NFC South, като спечелят редовния си сезон финал, ако Buccaneers загубят. Бейкър Мейфийлд и Тампа Бей завършиха победа с 9-0, докато Светците и Соколите все още бяха на терена.

Ню Орлиънс все още може да се пребори с NFC място за уайлдкард със загуби от Сиатъл и Грийн Бей по-късно в неделя.

Джамал Уилямс от Светците имаше 1-ярд TD в последните две минути, след като Ню Орлиънс се нареди, сякаш планираше да коленичи и да изтече времето. Играта изглежда разстрои треньора на Falcons и Saints Денис Алън.

Кар подаде за 264 ярда и приемникът новобранец А.Т. Пери хвана два голови подавания, за да удвои общия си брой за сезона за Ню Орлиънс.

В съблекалнята на Атланта се завъртяха спекулации около бъдещето на третогодишния треньор Артър Смит след третата му поредна загуба в кампанията.

Приемникът на Светците Рашид Шахид, посочен в Pro Bowl като завърнал се играч, улови пас от 39 ярда за тъчдаун. Chris Olave направи тъчдаун от 26 ярда при оспорван пас, който приемникът насочи към себе си в крайната зона. Рънингбекът на Ню Орлиънс Кендре Милър, който се завръща след контузия в глезена от седмица 9, се втурна към тъчдаун от 3 ярда през първото полувреме.

След като Атланта изключи куотърбека Тейлър Хайнике поради контузия на глезена, избраният за третия кръг на драфта за 2022 г. Дезмънд Ридър получи своя 13-ти старт този сезон. Неговият ден бе подчертан от пас, който Биджан Робинсън превърна в тъчдаун от 71 ярда по лявата странична линия през първата четвърт.

Денят на Ридър беше помрачен от два пропуска, които доведоха до тъчдаун на Светците през второто полувреме. Защитният защитник Алонте Тейлър, който беше на пейката за грешки при две експлозивни игри на Falcons през първото полувреме, пресече Ridder, след като се завърна като заместник контузен. Това създаде резултата на Olave, който даде на Ню Орлиънс завинаги аванс от 24-17 в началото на третата четвърт.

През четвъртото тримесечие ударът с пушка на Ридър беше възстановен от защитника Пейтън Търнър, който игра за първи път след контузията си на пръста на крака от седмица 1. Тази игра постави втория TD улов на Пери.

Ридър завърши 22 от 30 за 291 ярда и два тъчдауна. Робинсън имаше седем уловки за 103 ярда.

Непълните подавания на Ридър включваха едно, което беше почти пресечено при четвърто и попадение в края на третата четвърт.

Този пропуск — едно изиграване след отблокиране дефанзивен край Карл Грандерсън извади Кордарел Патерсън отзад за загуба при трети и гол от вътрешната страна на 1 – завърши ключова поредица, в която Атланта пропусна възможност да дръпне в рамките на един тъчдаун.

Ridder беше заменен в края на мача от Logan Woodside, който беше пресечен от Tyrann Mathieu. Това беше четвъртото прихващане на ветерана за сезона и той го върна на 74 ярда, преди да бъде нападнат в Атланта 1.

ДОКЛАД ЗА КОНТУРИЗИ

Falcons: Linebacker Kaden Elliss напусна играта в първо полувреме с контузия на коляното. ... Линеен защитник Кале Кембъл, получи внимание на терена за очевидна контузия в долната част на тялото през третата четвърт, но се върна. контузия в глезена, която го извади от тренировките цяла седмица, беше драскотина в деня на играта. ... Защитният защитник Isaac Yiadom пропусна второто полувреме със симптоми на сътресение. ... Тейлър беше проверен за симптоми на сътресение през второто полувреме.

Falcons: Насочете се към това, което може да бъде извън сезона на значителна промяна.

Saints: Трябваше да изчакам по-късни резултати в неделя, за да видя дали ще напреднат към плейофи.